Informujemy, że nasza strona wykorzystuje pliki cookie do analizy ruchu, logowania się do sklepu oraz obsługi koszyka. Więcej informacji najdziesz w naszej Polityce Prywatności.

AVOCADO ZIELONE

4,20 zł za szt.
cena 4,20 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

Avocado, smaczliwka (Persea Scheffer) to rodzaj wiecznie zielonych drzew z rodziny wawrzynowatych (Lauraceae). Występuje w klimacie tropikalnym i subtropikalnym Ameryki.
Wykopaliska dowodzą, że avocado było już wykorzystywane 7000 lat p.n.e. Pierwotnie pochodzi z południowego Meksyku, lecz stosunkowo szybko rozpowszechniło się z Ameryki Północnej – przez Środkową – aż do Południowej (Peru). Owoc drzewa nazywamy potocznie tak samo - Avocado, jednakże prawidłowa nazwa to "gruszka avocado". Gruby, zielony egzokarp otacza tłusty, kremowozielonkawy miąższ (mezokarp) oraz niejadalne nasiono. Ze względu na brak endokarpu owoc ten jest jednonasienną jagodą, z nasionem otoczonym cienką łupiną nasienną. Z uwagi jednak na podobieństwo morfologiczne część autorów zalicza ten owoc do pestkowców. Częścią jadalną jest miąższ, stanowiący ok. 85% masy owocu.

AVOCADO/ZIEL/ES
Nowy produkt